Baronas Pjeras de Kubertenas

Baronas Pjeras de Kubertenas

Pjeras de Kubertenas (Pierre de Frédy, Baron de Coubertin) gimė 1863 m. sausio 1 d. Paryžiuje. Jau jaunystėje susidomėjo literatūra, istorija, sociologija ir švietimo problemomis. Baigęs Jėzuitų koledžą, P. de Kubertenas mokėsi Prancūzijos karo akademijoje ir teisės mokykloje, tačiau abejas studijas metė ir nusprendė visas jėgas skirti savo švietimo reformos vizijai ir svajonei modernia forma atgaivinti olimpines žaidynes.

Būtent P. de Kubertenui esame dėkingi už tai, kad jis nestokojo ryžto rūpintis ankstyvąja olimpinio sąjūdžio, Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) ir olimpinių žaidynių plėtra. Jis sukūrė Olimpinę chartiją, olimpinių žaidynių atidarymo ir uždarymo ceremonijų protokolus, sportininkų priesaiką, olimpinius žiedus ir vėliavą. Nuo 1896 iki 1925 m. P. de Kubertenas asmeniškai vadovavo TOK, o vėliau, pasitraukus iš prezidento pareigų, jam suteiktas Olimpinių žaidynių garbės prezidento vardas.

Olimpinių žaidynių atgaivinimas atspindi tik dalelytę P. de Kuberteno darbų. Jis ne tik paskelbė įvairių publikacijų apie sporto techniką ir mokymą, bet ir atliko svarbius istorinius, politinius ir sociologinius tyrimus. Jo veikalus sudaro daugiau nei 60 tūkst. puslapių.

P. de Kubertenas mirė 1937 m. rugsėjo 2 d. Ženevoje, palaidotas Lozanoje (Šveicarija).  Atsižvelgiant į priešmirtinį pageidavimą, jo širdis palaidota Olimpijoje (Graikijoje), marmuriniame antkapyje, kuris buvo pastatytas siekiant įamžinti jo atsidavimą olimpiniam idealui ir dvasiai.

Partneriai

loto

Rėmėjai

l r krasta impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas