Olimpinio solidarumo programa

Olimpinis solidarumas

Olimpinis solidarumas teikia paramą Nacionalinams olimpiniams komitetams, siekdamas jiems padėti įgyvendinti jų misiją ir įsipareigojimus olimpiniam sąjūdžiui. 2010 m. versijos Olimpinės chartijos 5 taisyklėje nurodyta, kad Olimpinio solidarumo misija yra „organizuoti pagalbą NOK, ypač tiems, kuriems jos labiausiai reikia. Ši pagalba yra teikiama per TOK ir NOK bendrai sukurtas programas, kurias kuriant TF teikia techninę pagalbą, jei tai yra būtina“.

Šių programų tikslas – padėti propaguoti pagrindinius olimpinio sąjūdžio principus padedant rengti sportininkus, gilinant trenerių technines sporto žinias, stiprinant NOK administravimo gebėjimus ir padedant jiems propaguoti olimpines vertybes.

Olimpinio solidarumo programos ne vienam sportininkui padėjo pasirengti ir įgyti teisę dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Pavyzdžiui, 1088 individualių stipendijų buvo skirta 2008 m. Pekino XXIX olimpiados dalyviams. 591 iš šių sportininkų (289 vyrai ir 202 moterys), stipendijas gavusių iš 151 NOK, įgijo teisę dalyvauti olimpiadoje ir laimėjo 81 medalį (19 aukso, 33 sidabro ir 29 bronzos).

Daugiau apie olimpinio solidarumo komisijos veiklą sužinosite trumpame video arba komisijos interneto svetainėje.

Partneriai

loto

Rėmėjai

l r krasta impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas