Kilnaus sportinio elgesio komitetas

Fair play

Tarptautinis kilnaus sportinio elgesio komitetas (TKSEK) yra ne pelno organizacija, įkurta 1963 m. siekiant populiarinti kilnaus elgesio principų laikymąsi. Pagrindinis TKEK tikslas – prižiūrėti metinių kilnaus elgesio apdovanojimų kandidatūrų atranką ir užtikrinti apdovanojimų skyrimą.

1964 m. komitetas skyrė tik vieną apdovanojimą – Pjero de Kuberteno prizą – Italijos ledrogių sporto atstovui Eugenio Monti. Šis prizas (pastaraisiais metais – medalis) skiriamas sportininkui arba komandai, kuri pasielgė kilniai ir dėl to paaukojo galimą pergalę. Bėgant metams augo ir apdovanojimų skaičius – komitetas dabar skiria padėkas, diplomus ir dar du prizus – Jean Borotra ir Willi Daume apdovanojimus. Jean Borotra prizas skiriamas kaip sportininko pasiekimų ir bendro požiūrio į teisingą ir kilnų elgesį sporte pripažinimas. Willi Daume prizas skiriamas įvertinant veiklą, kuria siekiama populiarinti kilnų elgesį, todėl jis gali būti skiriamas įstaigai ar asmeniui, kuris nėra sportininkas. Kandidatūras TKEK kilnaus elgesio apdovanojimui gali siūlyti bet kuri organizacija ar asmuo.

Komitetas taip pat siekia prisidėti prie kilnaus elgesio ugdymo, netinkamo elgesio prevencijos ir kilnaus elgesio idealo puoselėjimo. Komitetas glaudžiai bendradarbiauja su įvairiomis nacionalinėmis institucijomis skatindamas nacionalinių kilnaus elgesio komitetų sudarymą.

Daugiau informacijos www.fairplayinternational.org.

Partneriai

loto

Rėmėjai

l r krasta impuls

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas