Londono olimpinės žaidynės 2012

Lietuvai atstovavo 62 sportininkai. Mūsų sportininkų pasirodymas Londono olimpinėse žaidynėse buvo pats geriausias per visą nepriklausomos Lietuvos gyvavimo laikotarpį. Iškovoti penki medaliai. Olimpinėmis čempionėmis tapo penkiolikmetė plaukikė Rūta Meilutytė ir penkiakovininkė Laura Asadauskaitė. Sidabro medalį iškovojo kanojininkas Jevgenijus Šuklinas, o bronzos – boksininkas Evaldas Petrauskas ir imtynininkas Aleksandras Kazakevičius. Dar 11 individualių sporto šakų atstovų ir vyrų krepšinio rinktinė užėmė prizines vietas (4-8).  Ketvirtas buvo disko metikas Virgilijus Alekna, penktos – lengvaatletė Austra Skujytė ir dviratininkė Simona Krupeckaitė. Šeštas vietas užėmė buriuotoja Gintarė Scheidt, irkluotojai Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritteris. Septintas – imtynininkas Edgaras Venckaitis, aštuntas - penkiakovininkas Justinas Kinderis, Krepšininkai liko aštunti. Neoficialioje komandų rikiuotėje Lietuva užėmė 34 vietą!